Kurzy

Jediná skutečná objevná cesta se neskládá z hledání nových území, ale z nového pohledu na věc.
Marcel Proust
Jste srdečně zváni na Úvodní setkání k programu MBSR, které je zdarma.

"Něco jiného je o mindfulness číst a učit se meditovat sama a něco jiného je učit se MBSR ve společnosti podobně naladěných lidí pod vedením Jaroslava. Jeho vedení je jako metoda sama: čisté, srozumitelné a nenásilné. Kurz prohloubil moje směřování ke zdraví, štěstí a hlubokým mezilidským vztahům, přála bych ho zažít všem." PhDr. Kateřina Nosková, klinická psycholožka

PŘIHLÁŠENÍ DO KURZŮ ZDE.


Prezenční osmitýdenní kurzy MBSR v Praze


Kurz Vlašim jaro/2024
Úterky 5. března - 23. dubna 2024, 8:00-10:30.
Registrace zde

Kurz Praha I/2024
Připravuje se.

Kurz MBSR on-line (Zoom)
Připravuje se.


Kurzy vedu osobně. Případné státní svátky jsou do kurzu zahrnuty (pokud se účastníci nedohodnou jinak). Cena standardního prezenčního kurzu MBSR je 7 900 Kč. Možnost individuální slevy z důvodu nízkých příjmů a úspor.

Osmitýdenní kurz MBSR on-line

Tento kurz se blíží se účinnosti standardních kurzů. Otevírají se průběžně po naplnění, kurzovné je 6 900 Kč (možnost individuální slevy z důvodu nízkých příjmů a úspor). On-line kurzy vedu také osobně, jsou plně interaktivní pomocí aplikace Zoom. Kurz je doporučen zájemcům, kteří nemohou docházet na prezenční kurz.

Připravuji

Prezenční osmitýdenní kurz MBSR v Českých BudějovicíchCena tohoto kombinovaného kurzu MBSR je 6 900 Kč (možnost individuální slevy z důvodu nízkých příjmů a úspor). Kurz bude probíhat prezenčně a částečně online.


Úvodní setkání


Před zahájením kurzu potřebujete absolvovat úvodní setkání k programu MBSR, které je zdarma. Na on-line úvodní setkání se dostanete pomocí odkazu, který Vám přijde emailem. Přihlášení zde. Termíny níže nebo dle dohody:

Celodenní setkání


sobota 13. 4. 2024, 9 - 16 hodin, Vlašim


Kurzy se otevírají neustále průběžně podle možností zájemců. Neváhejte se registrovat! Máte-li zájem o jiné než právě vypsané termíny, napište prosím. Vaše požadavky můžete uvést i v registračním formuláři.

Pětidenní intenzivní kurz mindfulness vycházející z MBSR


Termín: středa až neděle (podle počtu přihlášených)
Místo: Praha (prezenčně)
Standardní kurzovné je 7900 Kč, 4 000 Kč. Možnost individuální slevy z důvodu nízkých příjmů a úsporPři vážném zájmu mi prosím napište email.


MÁTE-LI ZÁJEM O VÍCE INFORMACÍ NEBO SE PŘIHLÁSIT DO KURZU MBSR, PROSÍM VYPLŇTE TENTO FORMULÁŘ.

Zaměstnanci mají možnost platby kurzového kartou BENEFITY! Celková délka všech setkání je asi 30 hodin. Účastníci s vysokými příjmy mohou přispět více a tím pomoci těm, kterým jejich finanční situace může bránit kurz zahájit. Dobré duše, kteří chtějí zlepšit dostupnost kurzu lidem v nepříznivé situaci, platí za kurz dle svých možností. Kurzovné Vám bude vráceno, pokud se odhlásíte do 8 dnů před začátkem kurzu a. Pokud by se posouval začátek kurzu, kurzovné Vám bude vráceno, pokud se odhlásíte do 3 dnů poté, co dostanete oznámení o změně.Seminář MBSR pro neziskovou organizaci Kontakt bB, léto 2014

1. Standardní osmitýdenní kurz MBSR (naživo)

Ve standardním osmitýdenním programu probíhají setkání jednou týdně v délce dvě a půl až tři hodiny a jedno celodenní soustředění konané v sobotu ve druhé polovině kurzu. Celkový časový rozsah setkání je 28 hodin. Tento časový rozsah má své dobré důvody. Jádrem programu je trénink mindfulness při cvičeních v klidu i v pohybu, dále probíhá edukace, práce ve skupině a neméně důležitá je každodenní samostatná práce podle instrukcí a cvičebních materiálů vytvořených v souladu se standardy CFM.

Účastníci se naučí pracovat se stresem, bolestí, strachem, úzkostí a pocity ztráty kontroly či beznaděje. Naučí se lépe zvládat své emoce, nálady a negativní myšlení. Trénink vyžaduje plné nasazení a minimálně 45 minut samostatného cvičení denně na základě přesných instrukcí. Ve skupině bývá osm až patnáct účastníků. Více informací v sekci Co očekávat?

Osmitýdenní kurzy se otevírají průběžně a konají se v prostorách na Praze 1 a 2 v dopoledních i večerních hodinách. Před započetím kurzu je nutné se zúčastnit nezávazné informační schůzky v délce asi jedné hodiny. Na schůzku je nutné se předem registrovat na registračním formuláři. V případě, že byste se chtěli zúčastnit informační schůzky v jiném termínu, navrhněte mi prosím termín emailem.

Standardní kurz MBSR je nejlepší volbou pro jednotlivce. Cena kurzu MBSR je srovnatelná s cenou kurzů jógy nebo pilates. Poskytuji slevy zájemcům v tíživé finanční nebo životní situaci (dle dohody).

Pro bližší informace a přihlášení pošlete prosím email nebo rovnou vyplňte registrační FORMULÁŘ.

Kurzy a semináře mohou probíhat i v angličtině nebo francouzštině.

2. Osmitýdenní kurz MBSR (on-line)

Kurz probíhá obdobným způsobem, jako standardní osmitýdenní kurz naživo. Podle dostupných výzkumů má on-line výuka dovedností podobnou účinnost, jako výuka prezenční. Setkání jsou plně interaktivní prostřednictvím aplikace Zoom. Můžete použít počítač, tablet nebo telefon (iOS nebo Android), nutné je mít funkční přípojení k internetu, kameru, zvuk a mikrofon. Délka setkání je dvě hodiny. Celodenní setkání je také součástí on-line kurzu.

3. Pětidenní intenzivní kurz mindfulness vycházející z MBSR

Tento kurz je intenzivní verzí osmitýdenního programu MBSR. Během pěti dnů se seznámíte se všemi podstatnými prvky MBSR, dostanete do rukou nástroje pro rozvoj všímavosti a naučíte se je samostatně používat pod vedením zkušeného lektora MBSR.

Dopolední program: 9:00 - 11:30
Odpolední program: 12:30 - 15:00

Kurz učí způsoby, jak zvládat tělesné pocity, myšlenky a emoce.
Rozvíjí dovednosti, díky nimž jsme lépe vybaveni v péči o naší pohodu a účinněji zvládáme stres a nepříjemné situace - na tělesné, myšlenkové, sociální i emoční úrovni.
Objevujeme nové způsoby, jak lépe zvládat obtížné situace, bolest nebo vztahy.

Účast v kurzu vyžaduje určitý stupeň otevřenosti, zvědavosti a odhodlání. Musíte být ochotni se účastnit skupinových sezení, která zahrnují časté tiché meditační praktiky, práci ve dvojicích a skupinové diskuse.

Budete požádáni, abyste během sezení nepoužívali elektronická zařízení. Doporučuje se, abyste se učili přímo z vlastní zkušenosti namísto psaní poznámek. Doporučuje se volné, pohodlné oblečení.

4. Mindfulness workshop

Workshopy jsou určeny především pro praktikující a vycházejí z principů programu MBSR. Setkání trvají hodinu a cena pěti setkání je 1250 Kč. Pro účast na workshopu mne prosím kontaktujte emailem nebo SMS.

5. Individuální koučink mindfulness

Nabízím individuální koučink mindfulness založený na principech programu MBSR. Setkání maximálně přizpůsobím Vašim časových možnostem.

Pro bližší informace, cenu a termíny mne prosím kontaktujte emailem.

6. Prezentace o mindfulness a MBSR

Program, ve kterém instruktor:
  • seznámí účastníky s formální praxí mindfulness,
  • povede účastníky formální praxí,
  • seznámí účastníky s pojmy mindfulness a odolnosti vůči stresu, účastníci budou mít možnost identifikovat své stávající zdroje a dozví se, jak praxe všímavosti může zlepšit to, co už zvládají,
  • prozkoumá s účastníky možnosti, jak přivést praxi mindfulness do pracovního dne s cílem posílit odolnost vůči stresu a dobře zvládat změny.
Pro bližší informace mne prosím kontaktujte emailem nebo vyplňte kontaktní formulář "Přihlašování na kurzy a vzkazy" v menu po pravé straně.

7. Praktický seminář s tréninkem mindfulness, mindfulness v týmu

Během tohoto interaktivního kurzu zážitků a dialogu, trvajícího podle Vašich potřeb (2-8 hodin) účastníci v různých úrovních hloubky (v závislosti na zvolené délce programu):
  • prozkoumají, co je mindfulness,
  • dozví se o výsledcích výzkumu tréninku mindfulness,
  • vyzkouší různé formální i neformální techniky mindfulness, které je snadné se naučit,
  • prozkoumají způsoby, jak pracovat se změnami na pracovišti prostřednictvím integrace všímavosti do pracovního dne,
  • zúčastní se komunikačních cvičení a diskusí zaměřených na hledání způsobů, jak překonat náročné situace a ostatní překážky efektivní týmové práce.
Spolu s vámi posoudím, jaký formát a časový rozsah je nejvhodnější pro vaši organizaci nebo skupinu.

Pro bližší informace mne prosím kontaktujte emailem nebo vyplňte kontaktní formulář "Přihlašování na kurzy a vzkazy" v menu po pravé straně.