Kurz MBSR ve Vlašimi

Osmitýdenní kurz mindfulness (MBSR): úterý 5. března - 23. dubna 2024, 8:00-10:30, Komunitní centrum Zahrada, Vlašim


MBSR je klinický ověřený program snižování stresu pro zdravé i nemocné, určený na zmírnění stresu, psychosomatických potíží, zlepšení soustředění, zvládání bolesti, nemoci, emocí a nepříjemných psychických stavů. Kurz je také velmi vhodný jako příprava na psychoterapii nebo jí může vhodně doplňovat. Tento kurz je hrazen ze zdravotního pojištění.

Kurz MBSR je vhodný zejména pro ty, co chtějí začít u sebe a uchopit svůj život i zdraví do vlastních rukou, jen možná přesně neví, jak na to. MBSR pomáhá lidem, kteří jsou vystaveni dlouhodobému stresu a jeho vliv pociťují na svém zdraví, vztazích a pocitu tělesné a duševní pohody a rovnováhy. MBSR zlepšuje porozumění sobě, a tím i ostatním, a přispívá k celkovému zklidnění, vyrovnanosti a zlepšení schopnosti soustředění.

Pátý běh kurzu MBSR ve Vlašimi se otevře 5. března 2024 (podle zájmu účastníků) v Komunitním centru Zahrada ve Vlašimi. Setkání od 8:00 do 10:30 probíhají jednou týdně a jedno celodenní setkání je v sobotu 13. dubna, 9:00 - 16:00. Velikost skupiny závisí na počtu přihlášených. Program zahrnuje meditaci všímavosti, jemné cvičení, práci ve skupině, všímavou komunikaci a trénink všímavosti v každodenním životě. Kurz vyhovuje standardům určeným pro zdravotnická zařízení. Před zahájením kurzu je nutné absolvovat úvodní setkání (registrace zde nebo emailem). Rozvrh úvodních setkání před tímto kurzem:

Mgr. Jaroslav Chýle je psycholog a lektor s výcvikem v MBSR přímo u autorů tohoto programu na Univerzitě v Massachusetts, má také výcvik v MBCT na Oxford Mindfulness Foundation, dlouhodobé zkušenosti s jógou, meditací a s vedením tréninku mindfulness.