Kurz MBSR ve Vlašimi

Osmitýdenní kurz - pondělí 24. října - 12. prosince 2022, 18:30 - 21:00


MBSR je klinický ověřený program snižování stresu pro zdravé i nemocné, určený na zmírnění stresu, psychosomatických potíží, zlepšení soustředění, zvládání bolesti, nemoci, emocí a nepříjemných psychických stavů. Tento kurz je hrazen ze zdravotního pojištění.

Kurz MBSR je vhodný zejména pro ty, co chtějí začít u sebe a uchopit svůj život i zdraví do vlastních rukou, jen možná přesně neví, jak na to. MBSR pomáhá lidem, kteří jsou vystaveni dlouhodobému stresu a jeho vliv pociťují na svém zdraví, vztazích a pocitu tělesné a duševní pohody a rovnováhy. MBSR zlepšuje porozumění sobě, a tím i ostatním, a přispívá k celkovému zklidnění, vyrovnanosti a zlepšení schopnosti soustředění.

Druhý běh kurzů ve Vlašimi se otevře 24. října 2022 (podle zájmu účastníků). Setkání od 18:30 do 21:30 probíhají jednou týdně a jedno celodenní setkání je v sobotu 3. prosince, 10 - 16 hod. Velikost skupiny závisí na počtu přihlášených. Program zahrnuje meditaci všímavosti, jemné cvičení, práci ve skupině, všímavou komunikaci a trénink všímavosti v každodenním životě. Kurz vyhovuje standardům určeným pro zdravotnická zařízení. Před zahájením kurzu je nutné absolvovat úvodní setkání (registrace zde). Rozvrh úvodních setkání před tímto kurzem:

Před kurzem je nutné složit vratnou kauci 6 000 Kč.

Mgr. Jaroslav Chýle je psycholog a lektor s výcvikem v MBSR přímo u autorů tohoto programu na Univerzitě v Massachusetts a s výcvikem v MBCT na Oxford Mindfulness Centre, má dlouhodobé zkušenosti s jógou, meditací a s vedením tréninku mindfulness.