Kurz MBSR ve Vlašimi

Osmitýdenní kurz - pátek 11:00 - 13:00, 17. září - 4. listopadu 2021


MBSR je klinický ověřený program snižování stresu pro zdravé i nemocné, určený na zmírnění stresu, psychosomatických potíží, zlepšení soustředění, zvládání bolesti, nemoci, emocí a nepříjemných psychických stavů. Tento kurz je hrazen ze zdravotního pojištění.

Kurz MBSR je vhodný zejména pro ty, co chtějí začít u sebe a uchopit svůj život i zdraví do vlastních rukou, jen možná přesně neví, jak na to. MBSR pomáhá lidem, kteří jsou vystaveni dlouhodobému stresu a jeho vliv pociťují na svém zdraví, vztazích a pocitu tělesné a duševní pohody a rovnováhy. MBSR zlepšuje porozumění sobě, a tím i ostatním, a přispívá k celkovému zklidnění, vyrovnanosti a zlepšení schopnosti soustředění.

První běh kurzu se otevře 17. září (podle zájmu účastníků). Setkání v pátek od 11 do 13 hod. probíhají jednou týdně a jedno celodenní setkání v sobotu 23. října. Velikost skupiny bude mezi 6 a 20 osobami. Program zahrnuje meditaci všímavosti, jemné cvičení, práci ve skupině, všímavou komunikaci a trénink všímavosti v každodenním životě. Kurz vyhovuje standardům určeným pro zdravotnická zařízení. Před zahájením kurzu je nutné absolvovat úvodní setkání (registrace zde). První úvodní setkání proběhne on-line (Zoom) v úterý 29. 6. 2021, 17:00-18:30. Před kurzem je také nutné složit vratnou kauci 6 000 Kč.

Mgr. Jaroslav Chýle je psycholog a lektor s kompletním výcvikem v MBSR přímo u autorů tohoto programu na Univerzitě v Massachusetts, má dlouhodobé zkušenosti s jógou, meditací a s vedením tréninku mindfulness.