Kurzy

Jediná skutečná objevná cesta se neskládá z hledání nových území, ale z nového pohledu na věc.
Marcel Proust

Jste srdečně zváni na informační schůzku k programu MBSR.

Termíny schůzek v Praze:

- pondělí 8. ledna 2018, 18:30-20:00, Celetná 20, Praha 1,  místnost č. 338, 3. p. (naproti výtahu).


Schůzky v Praze probíhají v budově Univerzity Karlovy, Celetná 20, Praha 1. Místnost č. 338 je ve 3. patře přímo naproti výtahu. Do místnosti č. 328 se dostanete, když se ve 3. patře dáte chodbou doleva a pak 2x doprava a úplně na konec. Na informační schůzky v Praze se prosím předem registrujte v tomto FORMULÁŘI.

Informační schůzky ve Fakultní nemocnici MU v Brně proběhnou 23. ledna 2018 v 15:30 a v 17:30, registrace zde.

Máte-li zájem o kurz Českých Budějovicích, prosím registrujte se ZDE.

Nejbližší osmitýdenní kurzy MBSR:

PRAHA

Středy 10. ledna - 28. února 2018, 19:00-21:30, Praha 1 (Staroměstská)
Celodenní setkání proběhne v sobotu 17. února 2018

Čtvrtky 11. ledna - 1. března 2018, 8:00-10:30, Dlouhá 2, Praha 1
Celodenní setkání proběhne v sobotu 17. února 2018

Středy 7. března - 25. dubna 2018, 19:00-21:30, Praha 1 (Staroměstská)
Celodenní setkání proběhne v sobotu 14. dubna 2018

Středy 9. května - 27. června 2018, 19:00-21:30, Praha 1 (Staroměstská)
Celodenní setkání proběhne v sobotu 16. června 2018

BRNO

Úterky, 13. února - 3. dubna 2018, Ústav psychologie a psychosomatiky LF MU, Kamenice 5, Brno, budova 1, 4. patro, v těchto časech:
dopoledne, 10:00 - 12:30
odpoledne, 13:30 - 16:00
večer, 16:30 - 19:00
Celodenní setkání proběhne v sobotu 24. března 2018
Pacienti s doporučením lékaře mají slevu 1000 Kč (cena 5900 Kč).

Odpolední kurz 15:00-17:30 (Praha 1) bude zahájen po přihlášení dostatečného počtu zájemců.

Kurzy se otevírají neustále průběžně podle možností zájemců. Neváhejte se registrovat! Máte-li zájem o jiné než právě vypsané termíny, napište prosím. Vaše požadavky můžete uvést i v registračním formuláři.

MÁTE-LI ZÁJEM O VÍCE INFORMACÍ NEBO SE PŘIHLÁSIT DO KURZU MBSR, PROSÍM VYPLŇTE TENTO FORMULÁŘ.

Cena standardního osmitýdenního kurzu v českém jazyce je v současné době je dočasně snížena na 6 900 Kč (ze 7 900 Kč). Nyní mají zaměstnanci možnost platby kurzového kartou BENEFITYDélka setkání je 28-30 hodin. Poskytuji individuální slevy pro zájemce s nízkými příjmy či v nepříznivé finanční situaci. Účastníci s vysokými příjmy mohou přispět více a tím pomoci těm, kterým jejich finanční situace může bránit kurz zahájit. Dobré duše, kteří chtějí zlepšit dostupnost kurzu lidem v nepříznivé situaci, platí za kurz 10000 Kč nebo dle dohody.


Seminář MBSR pro neziskovou organizaci Kontakt bB, léto 2014

1. Standardní osmitýdenní kurz MBSR

Ve standardním osmitýdenním programu probíhají setkání jednou týdně v délce dvě a půl až tři hodiny a jedno celodenní soustředění konané v sobotu ve druhé polovině kurzu. Celkový časový rozsah setkání je 28 hodin. Tento časový rozsah má své dobré důvody. Jádrem programu je trénink mindfulness při cvičeních v klidu i v pohybu, dále probíhá edukace, práce ve skupině a neméně důležitá je každodenní samostatná práce podle instrukcí a cvičebních materiálů vytvořených v souladu se standardy CFM.

Účastníci se naučí pracovat se stresem, bolestí, strachem, úzkostí a pocity ztráty kontroly či beznaděje. Naučí se lépe zvládat své emoce, nálady a negativní myšlení. Trénink vyžaduje plné nasazení a minimálně 45 minut samostatného cvičení denně na základě přesných instrukcí. Ve skupině bývá osm až patnáct účastníků. Více informací v sekci Co očekávat?

Osmitýdenní kurzy se otevírají průběžně a konají se v prostorách na Praze 1 a 2 v dopoledních i večerních hodinách. Před započetím kurzu je nutné se zúčastnit nezávazné informační schůzky v délce asi jedné hodiny. Na schůzku je nutné se předem registrovat na registračním formuláři. V případě, že byste se chtěli zúčastnit informační schůzky v jiném termínu, navrhněte mi prosím termín emailem.

Standardní kurz MBSR je nejlepší volbou pro jednotlivce. Cena kurzu MBSR je srovnatelná s cenou kurzů jógy nebo pilates. Poskytuji slevy při včasném přihlášení, dále pro studenty, matky-samoživitelky a nezaměstnané (dle dohody).

Pro bližší informace a přihlášení pošlete prosím email nebo rovnou vyplňte registrační FORMULÁŘ.

Kurzy a semináře mohou probíhat i v angličtině nebo francouzštině.

2. Mindfulness workshop

Workshopy jsou určeny především pro praktikující a vycházejí z principů programu MBSR. Setkání trvají hodinu a cena pěti setkání je 1250 Kč. Pro účast na workshopu mne prosím kontaktujte emailem nebo SMS.

3. Individuální koučink mindfulness

Nabízím individuální koučink mindfulness založený na principech programu MBSR. Setkání maximálně přizpůsobím Vašim časových možnostem.

Pro bližší informace, cenu a termíny mne prosím kontaktujte emailem.

4. Prezentace o mindfulness a MBSR

Program, ve kterém instruktor:
  • seznámí účastníky s formální praxí mindfulness,
  • povede účastníky formální praxí,
  • seznámí účastníky s pojmy mindfulness a odolnosti vůči stresu, účastníci budou mít možnost identifikovat své stávající zdroje a dozví se, jak praxe všímavosti může zlepšit to, co už zvládají,
  • prozkoumá s účastníky možnosti, jak přivést praxi mindfulness do pracovního dne s cílem posílit odolnost vůči stresu a dobře zvládat změny.
Pro bližší informace mne prosím kontaktujte emailem nebo vyplňte kontaktní formulář "Přihlašování na kurzy a vzkazy" v menu po pravé straně.

5. Praktický seminář s tréninkem mindfulness, mindfulness v týmu

Během tohoto interaktivního kurzu zážitků a dialogu, trvajícího podle Vašich potřeb (2-8 hodin) účastníci v různých úrovních hloubky (v závislosti na zvolené délce programu):
  • prozkoumají co je mindfulness,
  • dozví se o výsledcích výzkumu praxe mindfulness,
  • vyzkouší různé formální i neformální techniky mindfulness, které je snadné se naučit,
  • prozkoumají způsoby, jak pracovat se změnami na pracovišti prostřednictvím integrace všímavosti do pracovního dne,
  • zúčastní se komunikačních cvičení a diskusí zaměřených na hledání způsobů, jak překonat náročné situace a ostatní překážky efektivní týmové práce.
Spolu s vámi posoudím, jaký formát a časový rozsah je nejvhodnější pro vaši organizaci nebo skupinu.

Pro bližší informace mne prosím kontaktujte emailem nebo vyplňte kontaktní formulář "Přihlašování na kurzy a vzkazy" v menu po pravé straně.